Elektroinštalačné práce pre NsP v Dunajskej Strede

Rok realizácie : 2020/2021
Miesto realizácie : Dunajská streda

REALIZOVANÉ SLUŽBY

REFERENCIA V ČÍSLACH

29000 m
káblov a vodičov
600 m
žľabov
200
svietidiel
550
Niko prístrojov
480
hodín príprav a konzultácii

Koncom roka 2020 naša spoločnosť získala zákazku pre Svet Zdravia v Dunajskej strede, kde spolu so spoločnosťou AVA-STAV realizujeme kompletnú obnovu troch samostatných krídiel nemocnice.

Vzhľadom na to že sa jednalo o zákazku podporovanú Európskymi fondami, byrokratický náročný proces sa podarilo zvládnuť do 3 mesiacov od prevzatia staveniska.

Tento proces obsahoval kompletný audit navrhovaného riešenia a aktualizáciu projektových podkladov v spolupráci s TIS., tak aby bola nemocničná elektroinštalácia v najvyššom štandarde pripravená do užívania nie len na túto dobu ale aby bola v súlade s požiadavkami budúceho rozvoja zdravotníctva.

Samotná rekonštrukcia elektroinštalácie je odhadovaná na 3 mesiace čistého času a obsahuje úplne nové rozvody elektroinštalácie, ktoré budú bezpečné v akejkoľvek situácii.

Všetky rozvody sú inštalované novodobými káblami s charakteristikou B2ca, ktoré zaručujú najvyššiu úroveň bezpečnosti pacienta a personálu v rekonštruovanej časti.

Špeciálne upravené svietidlá vyrobené na zákazku ktoré dokonale priľnú k stropu s ochranou IP55 budú zárukou vysokého hygienického štandardu a neprepustia prašnosť, ktorá sa môže nachádzať nad podhľadmi.

V celom oddelení inštalujeme silnoprúdové a slaboprúdové rozvody, dorozumievací systém, kamerový systém, ktorý bude kompatibilný so zvyškom nemocnice.

V NN časti stojí za zmienku komplikovaná inštalácia rozvádzačov s komponentami od BENDER, ktoré monitorujú stav siete a nonstop vyhodnocujú či sieť pracuje v poriadku. Tieto rozvádzače na zákazku sú osadené kvalitnými výrobkami od Schneider Electric ktorý spolu s ABB patrí medzi najkvalitnejších výrobcov modulárnych prvkov do rozvádzačov.

Projekt realizuje konštante 6 pracovníkov spolu s manažérom stavby p.Schlosserom, ktorý neustále komunikuje so stavbou a rieši každý detail tak aby bola kolaudácia bezproblémová a investor spokojný.

Postup prác 7.7.2021

ABC Elektroinštalácie - NsP Dunajská Streda
ABC Elektroinštalácie - NsP Dunajská Streda - chodba
ABC Elektroinštalácie - NsP Dunajská Streda
ABC Elektroinštalácie - NsP Dunajská Streda
ABC Elektroinštalácie - NsP Dunajská Streda
ABC Elektroinštalácie - NsP Dunajská Streda - pacient-sestra
ABC Elektroinštalácie - NsP Dunajská Streda - poistná skryňa
ABC Elektroinštalácie - NsP Dunajská Streda

Začiatok prác

N1
N2
N3
N4
N5
N6
N7
N8
N9
N11